Hata mesajı

Notice: include() (/home/udhvkcpexl44/public_html/guneyegiderken.com/sites/all/themes/mxblog/tpl/views-view-fields---mxblog-block-section-content--block-single-post-meta.tpl.php dosyasının 40 satırı) içinde Undefined property: stdClass::$node_counter_totalcount.

Bu sayfada kullandığım bisikletler hakkında bazı bilgiler vereceğim. Şu an Cannondale Touring 1 ve Lapierre CX ALU 500 sahibiyim. Gerçi Touring 1'i başka sevgiliye gönlümü kaptırdığım için bir hafta kadar kullanıp satışa çıkardım. Bakalım akibeti ne olacak. Kron XC 1000 HD'yi ise sattığım için kullanmıyorum fakat bana çok maceralar yaşattı. 

LAPIERRE CX ALU 500 / En Sevdiğim 

Sürerken en iyi hissettiğim bisiklet. Normalde sınıf olarak cyclocross kategorisinde yer alsa da de bir şekilde tura hazır hale getirdim. Bisikletin hiç bir yerinde bağlantı deliği yok. Zaten amacı da bu değil. İkinci suluk için dahi delik yok. Böyle olunca sırf bu bisiklet yüzünden Ortlieb'ın arkasında görünen matara kafesleri aldım. Üzerinde gelen Schwalbe Racing Ralph dış lastikleri çıkarıp Marathon Plus taktım. Marathon Plus'lar toplam ağırlığa +1 kg daha ekledi. Gidon çantasını takabilmem için gidonda bulunan ikinci frenlerin kollarını çıkardım. Gidon çok dar olduğu için öyle sülalenizin fotoğraf albümünü koyamıyorsunuz. Gidon çantası tüm gidonu kapladı ve ışığa yer kalmayınca da maşaya tutturdum. Herhangi bir bagaj deliği olmadığı için sele borusu ve kadro bağlantılı bagaj kullandım. Kendisi ile Balkanları gezip Bosna-Hersek'in dağlarını aştık. Birkaç günlük Karaburun turunu da aradan çıkardım. 46-36 aynakol olmasına rağmen seriliğinden hiçbir şey kaybetmediği gibi aynı zamanda yokuşlarda da çok yormuyor. Üzerinde 105 set mevcut. Hafif aluminyum kadro ve karbon maşadan oluşuyor. Kadro tasarımı ve çizgileri çok hoşuma gidiyor. Benim görüşüm Lapierre bisiklet tasarımı anlamında diğer markalardan ufak bir adım önde. Günlük yaşamımda kullanıyorum.

CANNONDALE TOURING 1 / Kamyon musun, tır mısın?

Öncelikle adından da anlaşılacağı üzere gerçek bir tur bisikleti. Kaba ve ağır normlardan tamamen uzak. Fakat kadrosu yol bisikleti agresifliğinde. Parlak siyah renk, sağlam bir aluminyum kadroya sahip. Lapierre'de çektiğim bağlantı problemleri doğal olarak bu bisiklette yok. Zaten bisiklet, üzerinde 40 kg taşıma kapasiteli Tubus bagaj ile geliyor. Gidon geniş, ayrıca gidon boynuzları 12 derece açılı olduğu için ergonomik bir yapıya sahip. Gidon boğazından sele borusuna kadar tamamı Cannondale'in kendi üretimi. Kadro üzerinde 3 adet matara kafesi yuvası bulunuyor. Yeni nesil meteor rengine sahip Tiagra setli Touring 1, tur bisikletçilerinin en tercih ettiği frenlerden biri olan SRAM BB7 mekanik disk frene sahip. Maddux DC3.0 Disc jantlara istediğiniz kadar yük bindirebilirsiniz. Üzerinde tek yaptığım ekleme SKS Bluemels çamurluk seti almak oldu. Bisikleti yalnızca bir hafta kullanabildim fakat bir gün dünya turuna çıkacaksam bu arkadaşla çıkabilirim. Nette biraz araştırma yaparsanız çıkanları göreceksiniz. Beni Stockholm'den Kopenhag'a kadar taşıdı. Şu an evin köşesinde dinleniyor.

KRON XC 1000 HD / İlk Göz Ağrım

Çok kahrımı çekti. Uzun araştırmalar sonucunda tercih edip almıştım. Kısa bir süre sonra da Edirne-Antalya turumda bana eşlik etti. 17" kadroya sahip fakat çok daha büyük görünmesinin sebepleri var tabii. Bu bisiklette o kadar fazla değişiklik yaptım ki bildiğin evrim geçirdi. Lastikler Schwalbe Maraton, iç lastikler Schwalbe Ultralight'la değiştirildi. Düz gidonu söküp kelebek gidon taktım. Kelebek gidon kullanmak, stüdyo dairede otururken 200 metrekarelik 3+1'e çıkmak gibi. En önemli değişikliklerden birisi de gidon boğazını yükseltmek oldu. Ne kadar sırt, omuz ağrısı varsa hepsi kayboldu. Bisiklet kamyona dönüştü. 5000 km'ye doğru aynakol ve rubleyi yeniledim. Normal göbeği octalink ile değiştirdim. Sele borusu ve kadro bağlantılı bagaj kullandım. Pedallar değişti, zincir değişti, sele değişti. Kullandığım sele Prologo Zero II Pass. Kullandığım en hafif, en küçük ve en rahat sele diyebilirim. Zamanında sürmekten çok zevk aldım. Her şey değişince "yeter lan artık" diyerek ya kendimi ya da bisikleti değiştirecektim ki bisikleti değiştirdim. Batı Türkiye, Anamur, Demre, Güney Marmara turlarımda hep yanımdaydı. Çok hırpaladım ama bir o kadar da ilgilenip gönlünü aldım bu arkadaşın.

güneyegiderken kullanıcısının resmi

Altan Demircan

Gezer, bisiklet sürer, araştırır, okur, kurcalar, bozar, çadırda uyur, balık tutar, bira içer, kedi sever